Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2022.09.30. 03:03

Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 Ivadékok táplálása 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Néztem innen, olvastam onnan, hogy az ivadékok felnevelésével kapcsolatban vannak e külön posztok. De nem találtam ilyet, ezért nyitok egyet.
Tehát! Van egy pár 6 hetes halacskám! Úgy kezdődött az életük, mint sok rokonuknak, apát-anyát eszegetve. Két hetesen már keltett sórákor ettek, és apróra darált sera diszkosz tápot. Ment a fagyi artemia is, zabálták. Nőttek mint a gomba, semmi gond. Majd 4 hetes korukban visszaesett az étvágyuk, egy-egy példány besötétedett, félrehúzódott, és egy nap leforgása alatt feldobta az uszonyát! Sókúra, meg meleg javított a dolgon, de nem oldotta meg. Gyors légzés, néha vakaródzás, besötétedés tünetek, és gyors elhullás. Na de minek vannak az embernek barátai, megkértem az egyiket, hogy nézze meg a halacsokat, mi lehet a probléma! Hát kopoltyú férget nem talált, ami a leg valószínőbb volt a tünetek alapján. Mivel a gond továbbra is megmaradt, egy másik szakemberrel is konzultáltam! Na ő viszont mindent talált, kopoltyú férget, meg csillósokat, meg, megse tudtam jegyezni, hogy mit. De! A legnagyobb gond a véleménye szerint, az, hogy skorbutosok a halaim. Ez egyszerűen az egyoldalú táplálkozásból kialakult krónikus "C" vitamin hiány miatt jött létre. Szerinte a "C" vitaminnal preparált táp a megoldás, meg biztobságos? származású tubival etetés. Az örök dilemma!? De mire ez kifejtheti a hatását, nem marad a csapatból senki, aki igazolhatná a diagnózist. Más vélemény szerint keverjek aszkorbin savat a vizükbe, had szívják fel a sok "c" vitamint. Na kérem! Kérem az ötleteket, javaslatokat, tudományos értekezéseket mindenkitől. De azért egy halbiológus véleménye is jól jönne! Főleg, ha az "Haldoki". Előre is köszönöm!

2015.11.10. 18:22

Szia Gyepi!

Én javasolnám a sera tápot, sera fishtaminnal vagy egyéb jó minőségű folyékony vitaminnal beáztatva etetni. Nálam garnéláknál és kalászhalaknál bevállt.

Tapatalk-kal küldve az én SM-N9005-el

2015.11.10. 21:09
Gyakorlott nevelő

Szia Gyepi!

Nekem a Tetra Discus Energy vált be, az megemelt vitamin- és ásványianyag tartalmú. 3 alomból egyiknél sem tapasztaltam hiánybetegséget!

Üdv: Robi

2015.11.10. 22:59
Gyakorlott nevelő

Gyógyszertárban kapható ,Cebion nevű gyerekeknek való csepektetös CÉ vitamin.Minden kajára amit adsz nekik lehet cseppenteni nekik néhányat.

2015.11.11. 20:57
Gyakorlott nevelő

Ezn tetszik, kipróbálom a második alomnál! Kössz!

2015.11.12. 14:21
Adminisztrátor

Úgy látszik, hogy a tél elején (hiába rohangáltam még tegnap is pólóban) még a halaknál is kell a vitaminpótlás (na, jó, nem a tél miatt, hanem úgy egyébként), ugyanis az egyik halamon én is C-vitamin hiányt véltem felfedezni tegnap este. Veszek is nekik valami jó kis csepegtetőst. Azt meg, hogy hogy viszem be, még kitalálom.

Üdv,
StoneAge

2015.11.14. 10:00
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Növényi tápanyag, saláta, alga, spenót? Kell, hogy legyen benne C-vitamin!

2015.11.14. 23:03
Adminisztrátor

Robi írta:
Növényi tápanyag, saláta, alga, spenót? Kell, hogy legyen benne C-vitamin!

Meg nem ennék a világ minden kincséért sem.
A malawis zöld mixet megeszik, eddig nem is volt gond, de most, hogy a nőstény intenzívebben elkezdett ikrát termelni, úgy tűnik, hogy az már kevés.

Üdv,
StoneAge

2015.11.15. 09:58
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ]